Adam Czerwiński, perkusista, kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny, uczestniczył w nagraniu ponad 120 płyt. Współpracował między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Krzesimirem Dębskim, występował z takimi muzykami jak Nigel Kennedy, Robert Plant czy Eric Clapton. Jest założycielem i właścicielem wydawnictwa AC Records, które stale współpracuje z Abbey Road Studios.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala 216
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, Sala Platynowa 3
W tym roku przypada jubileusz 40-lecia istnienia grupy, czego uwieńczeniem będzie nadchodząca wielkimi krokami płyta winylowa i CD! Rezerwat w zmienionym składzie spotka się z fanami, by podpisywać nowy album.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 2
Uznani za jednych z najciekawszych muzyków polskiej sceny jazzowej, kontrabasista Marcin Oleś oraz jego brat, znakomity perkusista Bartłomiej Oleś zaprezentują najciekawsze albumy Oleś Brothers oraz ich prywatne, muzyczne inspiracje.
PGE Narodowy, Studio 137
Ceniony dziennikarz muzyczny i wielbiciel płyt, fan jakości i dobrych brzmień postara się odpowiedzieć na pytanie, czy prawdą jest, że płyty CD przeżywają swój renesans.
PGE Narodowy, sala 106
AC Records, należące do Adama Czerwińskiego, znane jest z wyjątkowych projektów ukazujących się na płytach winylowych, CD oraz taśmach. W wydawnictwie przykłada się ogromną wagę do jakości realizacji materiału, a nagrania realizuje na najlepszym sprzęcie. Jak te utwory zabrzmią podczas Audio Video Show?
PGE Narodowy, sala 207
Kulisy z sesji nagraniowej płyty „PIANO SKETCHES”.
Ten sam fortepian. Ten sam strój fortepianu 432 Hz. To samo studio nagraniowe. Ten sam mikrofon wstęgowy stereo. Ten sam realizator dźwięku. Jedna taśma i jeden magnetofon. Dwa dni nagrań. Sześciu wybitnych pianistów, a wśród nich Artur Dutkiewicz. Z pianistą rozmawiać będzie Adam Czerwiński.
PGE Narodowy, sala 207
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Studio TV6
Jak co roku, tak i tym razem chcielibyśmy państwa zaprosić na spotkanie z Wojciechem Pacułą, redaktorem naczelnym „High Fidelity”. W tym roku poprowadzi on dwa spotkania i wręczy dwie nagrody. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w piątek, w Hotelu Golden Tulip. Spotkanie poprowadzi wraz z redaktorem naczelnym magazynu HIFISTATEMENT.net, Dirkiem Sommerem oraz Michaelem Vorbau, dyrektorem działu „Tape” AAA (Analogue Audio Association), niemieckiej organizacji skupiającej firmy związane z analogową reprodukcją dźwięku. Warsztaty skupią się na porównaniach taśmy analogowej z płytami LP oraz plikami DSD. Taśmy zostały nagrane i zmasterowane przez Dirka Sommera oraz Birgit Hammer-Sommer.
Wejściówki na warsztaty do odebrania w sali Tulip 1.
Hotel Golden Tulip, sala Tulip 1
Ta rozmowa nie będzie o tym, czy lepszy jest gramofon vintage, czy ten współczesny, bo to spór, którego nie da się rozstrzygnąć. To będzie rozmowa o nas, tych, którzy zaczynają przygodę i mają 32 lata i tych, którzy mają lat 62 i wreszcie mogą spełnić swoje marzenia z młodości, tych, dla których gramofon jest królem salonu i tych, dla których jest przedmiotem ciągłego w nim grzebania.
PGE Narodowy, sala 125
„Revolver” to album The Beatles z 1966 roku, który zmienił wszystko: zapoczątkował nową erę eksperymentalnej, awangardowej psychodeliki dźwiękowej, przyniósł kulturową zmianę i zaznaczył ważny zwrot w twórczej ewolucji The Beatles. Już 28 października płyta ukaże się w nowej wersji. Premierowy odsłuch poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca historii zespołu – Piotr Metz.
PGE Narodowy, sala Platynowa 3
Charyzmatyczny wokalista, lider i założyciel zespołu Ich Troje, autor tekstów i reżyser wszystkich koncertów grupy spotka się z fanami, by podpisywać płyty w strefie płytowej na stoisku „Winylowa”.
PGE Narodowy, strefa winylowa
Wybitny trębacz jazzowy, producent muzyczny, wydawca, lider zespołów, a także wykładowca na AM w Katowicach Piotr Schmidt zaprezentuje swoje albumy i opowie o muzycznych inspiracjach. Artysta posiada w dorobku 7 autorskich płyt. Na AVS przyniesie zarówno krążki CD jak i winyle.
Hotel Radisson Blu Sobieski, pokój 301
Portal HDTVPolska, członek Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku EISA wraz z firmą Philips, zaprasza na premierę najnowszego telewizora Ambilight TV OLED+937 z dźwiękiem Bowers & Wilkins - zdobywcy nagrody EISA w kategorii najlepszego telewizora do kina domowego. Na miejscu pojawią się redaktor naczelny Piotr Gmerek oraz szef działu testów Maciej Koper, którzy zaprezentują m.in zalety oraz kalibrację systemu Ambilight TV, odsłuch systemu od Bowers & Wilkins, analizę płynności ruchu przed Katar 2022 oraz technologii HDR (dynamiczne mapowanie tonów).
PGE Narodowy, sala Platynowa 1
Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Michaela Fremera - dziennikarza amerykańskiego miesięcznika The Absolute Sounds i światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych. Michael Fremer poprowadzi wykłady dotyczące ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2
W tym roku przypada jubileusz 40-lecia istnienia grupy, czego uwieńczeniem będzie nadchodząca wielkimi krokami płyta winylowa i CD! Rezerwat w zmienionym składzie spotka się z fanami, by podpisywać nowy album.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 2
Piotr Metz – człowiek radia, encyklopedia wiedzy o artystach i muzyce - dla niego zawsze pełnej fascynujących wątków, opowie o historii polskiej fonografii pisanej dźwiękami z katalogu Polskich Nagrań.
PGE Narodowy, sala Książęca
Dzięki HDMI 2.1 i technologii e-shift, JVC Reference Series jako pierwsze na świecie potrafią przyjąć i wyświetlić ma ekranie materiały w rozdzielczości 8K w 60 klatkach na sekundę. Kompatybilność z HDR10+ oraz autorska technologia dynamicznego mapowania w czasie rzeczywistym materiału 4K zarejestrowanego w statycznej technologii HDR10 plus legendarny w JVC kontrast naturalny gwarantują najwyższą jakość wśród projektorów do kina domowego.
PGE Narodowy, sala 119
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Chojnacki - Soundway Acoustics / AGH Kraków
Adaptacja akustyczna, tak jak każdy element toru audio, może być wykonana z zastosowaniem różnych nakładów finansowych. Budżet pomieszczenia definiuje, co można w nim zrobić w zakresie adaptacji i jaki efekt dźwiękowy uzyskać. Wykład zaprezentuje przykłady adaptacji wraz z informacjami praktycznymi na temat optymalnego budżetu do różnych wymagań użytkowników i samych pomieszczeń.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
Hirek Wrona, ceniony dziennikarz muzyczny i znawca czarnych płyt oraz Adam Czerwiński, perkusista, kompozytor i aranże, a ostatnio również wydawca porozmawiają o polskich gramofonach i winylach.
PGE Narodowy, sala 207
Pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny podczas Audio Video Show zaprezentuje najnowszy album „Life is Music”.
Hotel Golden Tulip, sala Tulip 2
Arcymistrz realizacji dźwięku, specjalizujący się w masteringu oraz miksowaniu nagrań, których zrobił już ponad 3 000. Ostatnio zafascynowany technologią Dolby Atmos, jej licencjonowany realizator. Jak zabrzmią w nowej aurze Dolby Atmos legendarne przeboje Skaldów, Marka Grechuty, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Breakout i innych artystów z katalogu wytwórni Polskie Nagrania? Laureat nagrody Grammy opowie o fascynujących zagadnieniach nowej technologii i pracy na materiale sprzed ponad 50 lat.
PGE Narodowy, sala Książęca
Portal HDTVPolska, członek Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku EISA wraz z firmą Sony zaprasza na prezentację przełomowego telewizora nowej generacji Sony BRAVIA XR MASTER Series A95K QD-OLED. Na miejscu pojawią się redaktor naczelny Piotr Gmerek oraz szef działu testów Maciej Koper, którzy zaprezentują m.in zalety najnowszej matrycy QD-OLED oraz porównają ją z referencyjnym monitorem studyjnym. Nie zabraknie też prezentacji najnowszych soundbarów z technologią Dolby Atmos. W związku z pojawieniem się na rynku matrycy OLED nowej generacji, w trakcie warsztatów odbędzie się panel pytań i odpowiedzi.
PGE Narodowy, sala Platynowa 2
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Chojnacki - Soundway Acoustics / AGH Kraków
Dzięki dużej dostępności podstawowego sprzętu pomiarowego coraz więcej osób decyduje się na sprawdzenie akustyki w domu i wykonaniu pomiarów na własną rękę. Bardzo często wyniki takich analiz są źle interpretowane, a pomiary wykonane niepoprawnie. Referat przybliży zagadnienie poprawnego wykonywania pomiarów i nakreśli ścieżkę poprawnej interpretacji wyników, bez konieczności stosowania profesjonalnego oprogramowania lub sprzętu.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
Rozmowa Wojciecha Padjasa, prowadzącego program „Muzyka spod igły” w RMFClassic z najwybitniejszym polskim kolekcjonerem płyt. Mieczysław Stoch sięgnął po swoje winylowe skarby i opowiedział, dlaczego mają taką wielką wartość
Hotel Golden Tulip, sala Tulip 1
Sławomir Łosowski, lider i założyciel zespołu KOMBI, kompozytor ich największych hitów łączy swoje doświadczenia z nowymi możliwościami technologii muzycznej, czego efektem jest najnowsza płyta „Minerał życia”. Podczas AVS spotka się z fanami, by podpisywać płyty w strefie płytowej na stoisku „Winylowa”.
PGE Narodowy, strefa winylowa
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Studio TV6
Uznani za jednych z najciekawszych muzyków polskiej sceny jazzowej, kontrabasista Marcin Oleś oraz jego brat, znakomity perkusista Bartłomiej Oleś zaprezentują najciekawsze albumy Oleś Brothers oraz ich prywatne, muzyczne inspiracje. Muzykę zagrają tylko z czarnych płyt!
PGE Narodowy, sala 137
Zespół zaliczany do kręgu Gdańskiej Sceny Alternatywnej spotka się z fanami, by podpisywać płyty w strefie płytowej na stoisku „Winylowa”.
PGE Narodowy, strefa winylowa
Premiera tej płyty - kolejnej w portfolio wydawnictwa AC Records - będzie pretekstem, by rozmawiać o tym, kiedy i jak jazz jest bliski klasyce, a także o odwadze, którą trzeba mieć, by w Polsce wydawać prawdziwie audiofilskie płyty. Z Adamem Czerwińskim rozmawiał będzie Wojciech Padjas.
Hotel Golden Tulip, sala Azalia 1
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Studio TV6
Krytyk filmowy i youtuber (prowadzi własny kanał wideorecenzji filmowych), redaktor naczelny Magazynu Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autor audycji RACZEK MOVIE w Radiu Nowy Świat. Razem z Zygmuntem Kałużyńskim stworzył nadawany przez kilkanaście lat cykl filmowy „Perły z lamusa” w TVP2. Autor 15 książek o filmie i telewizji oraz 3 albumów płytowych z muzyką filmową. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego, Wiktora, Nagrody PISF za popularyzowanie filmu w telewizji oraz właściciel tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”. Podczas Audio Video Show opowie o swoich fascynacjach muzyką filmową.
PGE Narodowy, sala Studio TV1
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Czubak - NYQUISTA
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
Autor albumu „Masovian Mantra” wydanego w serii Polish Jazz jako numer 88, mistrz kontrabasu, gitary basowej i hinduskiego konnakolu wyjaśni, jak się ma mantra i rytm do polskich mazurków i tradycji jazzowej. Zapraszamy do dyskusji o wartościach kulturowych, inspiracjach w muzyce oraz recepcji rodzimego folkloru oprawionej brzmieniem w technologii Dolby Atmos. Z Michałem Barańskim będzie rozmawiał Piotr Metz.
PGE Narodowy, sala Książęca
Musical detail in the record groove can be measured in the sub-micron range. There is an incredible amount of information in the grooves that we cannot hear unless we can faithfully retrace the grooves in the same manner they were cut by the cutting stylus. What are the important tonearm/cartridge setup factors and how can this be accomplished? Seminar delivered in English but Andrzej Malewicz will be available for clarifications in Polish. Prezentacja w j. angielskim.
PGE Narodowy, Platynowa 3
Ceniony dziennikarz muzyczny, wielbiciel płyt, fan jakości i dobrych brzmień, ambasador Taga Harmony spotka się z publicznością, by porównać dźwięk ze streamingu, płyty CD i płyty winylowej
PGE Narodowy, sala 136
Uznani za jednych z najciekawszych muzyków polskiej sceny jazzowej, kontrabasista Marcin Oleś oraz jego brat, znakomity perkusista Bartłomiej Oleś zaprezentują najciekawsze albumy Oleś Brothers oraz ich prywatne, muzyczne inspiracje.
PGE Narodowy, sala 137
Marcin Hamerla, główny inżynier marki Ferrum, z pruszkowskiej firmy HEM opowie o kulisach konstruowania wysokiej jakości konwerterów cyfrowo-analogowych.
PGE Narodowy, sala 201
Pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer i producent spotka się z fanami, by podpisywać płyty – w tym najnowszy album „Life is Music” - w strefie płytowej na stoisku „Winylowa”.
PGE Narodowy, strefa winylowa
Portal HDTVPolska, członek Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku EISA wraz z firmą Philips, zaprasza na premierę najnowszego telewizora Ambilight TV OLED+937 z dźwiękiem Bowers & Wilkins - zdobywcy nagrody EISA w kategorii najlepszego telewizora do kina domowego. Na miejscu pojawią się redaktor naczelny Piotr Gmerek oraz szef działu testów Maciej Koper, którzy zaprezentują m.in zalety oraz kalibrację systemu Ambilight TV, odsłuch systemu od Bowers & Wilkins, analizę płynności ruchu przed Katar 2022 oraz technologii HDR (dynamiczne mapowanie tonów).
PGE Narodowy, sala Platynowa 1
Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Michaela Fremera - dziennikarza amerykańskiego miesięcznika The Absolute Sounds i światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych. Michael Fremer poprowadzi wykłady dotyczące ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2
Płyta „The Best Of” Grzecha Piotrowskiego stanowi ukoronowanie jego ponad 20-letniej twórczości. Całość materiału powstała z masteringu plików o gęstości 24bit/192 khz. Zapraszamy na premierowy odsłuch albumu i spotkanie z artystą.
Hotel Radisson Blu Sobieski, Galeria 3
/ AGH Kraków
Rozpraszanie dźwięku to, wbrew pozorom, skomplikowany temat regulowany wieloma prawami akustyki i matematyki. Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że rozpraszacze mogą zostać źle zaprojektowane, a ze względu na nieprawidłową konstrukcję mieć np. mocno kierunkowe działanie lub duże pochłanianie, co powoduje nieoczekiwane efekty w ich stosowaniu przy adaptacji akustycznej. Na wykładzie zostaną pokazane podstawowe zasady projektowania i doboru rozpraszaczy do pomieszczenia, a także sposoby ich rozmieszczenia względem źródła dźwięku. Pokazane zostanie również case study różnych rodzajów dyfuzorów ze wskazaniem poprawnie wykonanych konstrukcji.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
O Tytusie Hołdysie Wojtek Padjas mówi tak: „To moje radiowe dziecko. Tytus stał się w ostatnim roku jedną z gwiazd RMF Classic. Poprosiłem go, byśmy wspólnie porozmawiali o muzyce filmowej wydawanej na winylach, o tym, kiedy ta muzyka jest częścią filmu, a kiedy potrafi żyć niezależnym życiem.”
Hotel Golden Tulip, sala Tulip
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Studio TV6
Podczas odsłuchu płyty „Grooveoberek” z Krzesimirem Dębskim, polskim kompozytorem muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypkiem jazzowym i dyrygentem będzie rozmawiał Adam Czerwiński, muzyk i założyciel AC Records.
PGE Narodowy, sala 207
Magazyn „High Fidelity” obchodzi w tym roku 18. rocznicę powstania. Z tej okazji przygotował on warsztaty dotyczące płyt LP z materiałem zarejestrowanym cyfrowo. Warsztaty, na które organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, odbędą się w Hotel Radisson Blu Sobieski w sali zajmowanej przez firmę Pylon Audio. Będą one okazją do posłuchania nowych kolumn Pylon Jade 20 w wersji HIGH FIDELITY, przygotowaną specjalnie z okazji „osiemnastki”.
Spotkanie to ma być początkiem „Tour” po Polsce, w czasie którego redaktor naczelny „High Fidelity”, Wojciech Pacuła, odwiedzi kilka miast i na całkowicie polskim systemie zaprosi do posłuchania płyt LP nagranych w różnych cyfrowych technikach – Denon PCM, DASH, ProDigi, ADAT, RADAR, DAT i DAW (PCM i DSD).
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Husaria
Piotr to Universal Music Polska, Adam to Sony Music. Spotkanie z nimi będzie prowadził Wojciech Padjas z RMF Classic. Posłuchamy winylowych nowości, powspominamy, ponarzekamy przekornie, że nie grają tak „jak te dawne płyty", a może niektóre grają lepiej...
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Studio TV6
Ceniony dziennikarz muzyczny, wielbiciel płyt, fan jakości i dobrych brzmień opowie o aspektach wolności w jazzie i muzyce spod znaku Polskich Nagrań.
PGE Narodowy, sala Książęca
W AC Records wydaje się albumy na płytach winylowych, CD oraz taśmach. Nagrania realizowane są na najlepszym sprzęcie, a cały proces odbywa się w pełnym torze analogowym. Czy muzyka z taśmy brzmi równie ciekawie jak z winyla? Warto posłuchać w towarzystwie założyciela wytwórni – Adama Czerwińskiego.
Hotel Radisson Blu Sobieski, pokój 216
Marcin Hamerla, główny inżynier marki Ferrum, z pruszkowskiej firmy HEM opowie o kulisach konstruowania wysokiej jakości konwerterów cyfrowo-analogowych.
PGE Narodowy, sala 201
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Chojnacki - Soundway Acoustics / AGH Kraków
Adaptacja akustyczna, tak jak każdy element toru audio, może być wykonana z zastosowaniem różnych nakładów finansowych. Budżet pomieszczenia definiuje, co można w nim zrobić w zakresie adaptacji i jaki efekt dźwiękowy uzyskać. Wykład zaprezentuje przykłady adaptacji wraz z informacjami praktycznymi na temat optymalnego budżetu do różnych wymagań użytkowników i samych pomieszczeń.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
„Animals” był dziesiątym, studyjnym albumem Pink Floyd z charakterystyczną okładką, wymyśloną przez Rogera Watersa. W styczniu tego roku minęło 45 lat od jego premiery. Z tej okazji zespół postanowił wydać zremiksowaną wersję kultowego krążka. W świat Pink Floyd wprowadzi słuchaczy Piotr Metz.
PGE Narodowy, sala Platynowa 3
Pionier muzyki elektronicznej w Polsce, kompozytor, performer, producent muzyczny zaprezentuje najnowszy album „Life is Music”.
Hotel Golden Tulip, sala Tulip 2
Aga Zaryan uznana jest za jedną z najlepszych wokalistek jazzowych w Polsce. Rekordowa sprzedaż jej albumów udowadnia, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Podczas Audio Video Show Aga spotka się z fanami i w rozmowie z Hirkiem Wroną opowie o najnowszym, jedenastym albumie „Sara”.
PGE Narodowy, sala Książęca
Muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, założyciel i autor sukcesu zespołu De Mono spotka się z fanami, by podpisywać płyty na stoisku „Winylowa”.
PGE Narodowy, strefa winylowa
„Revolver” to album The Beatles z 1966 roku, który zmienił wszystko: zapoczątkował nową erę eksperymentalnej, awangardowej psychodeliki dźwiękowej, przyniósł kulturową zmianę i zaznaczył ważny zwrot w twórczej ewolucji The Beatles. Już 28 października płyta ukaże się w nowej wersji. Premierowy odsłuch poprowadzi wybitny dziennikarz i znawca historii zespołu – Piotr Metz.
PGE Narodowy, sala Platynowa 3
Polski dziennikarz, konferansjer, akordeonista, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie podczas Audio Video Show opowie o historii francuskiego disco – od Marka Cerrone do Daft Punk.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 3
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Chojnacki - Soundway Acoustics / AGH Kraków
Dzięki dużej dostępności podstawowego sprzętu pomiarowego coraz więcej osób decyduje się na sprawdzenie akustyki w domu i wykonaniu pomiarów na własną rękę. Bardzo często wyniki takich analiz są źle interpretowane, a pomiary wykonane niepoprawnie. Referat przybliży zagadnienie poprawnego wykonywania pomiarów i nakreśli ścieżkę poprawnej interpretacji wyników, bez konieczności stosowania profesjonalnego oprogramowania lub sprzętu.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
Muzyk, kompozytor i wokalista, znany z występów z grupie muzycznej Apteka, spotka się z fanami, by podpisywać płyty.
PGE Narodowy, strefa winylowa
Portal HDTVPolska, członek Europejskiego Stowarzyszenia Obrazu i Dźwięku EISA wraz z firmą Philips, zaprasza na premierę najnowszego telewizora Ambilight TV OLED+937 z dźwiękiem Bowers & Wilkins - zdobywcy nagrody EISA w kategorii najlepszego telewizora do kina domowego. Na miejscu pojawią się redaktor naczelny Piotr Gmerek oraz szef działu testów Maciej Koper, którzy zaprezentują m.in zalety oraz kalibrację systemu Ambilight TV, odsłuch systemu od Bowers & Wilkins, analizę płynności ruchu przed Katar 2022 oraz technologii HDR (dynamiczne mapowanie tonów).
PGE Narodowy, sala Platynowa 1
W październiku tego roku ukaże się piąty solowy album Haliny Mlynkovej z autorskimi interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych – „Film(I)ove”. Cały materiał jest nagrany w technologii Dolby Atmos, dzięki której płyta nabiera niesamowitej przestrzeni 3D i jest zupełnie nowym doświadczeniem muzycznym. Spotkanie z artystką i premierowy odsłuch płyty tylko na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Książęca
„Po pierwsze, wpadłem kiedyś na surrealistyczny pomysł napisania do niego, a on mnie przebił, odpisując. Po drugie, oprócz podarowania mnie i światu najpiękniejszej muzyki rozwiązał na zawsze mój problem, na czym jej słuchać. Oczywiście, na takim zestawie, jaki miał w nowojorskiej Dakocie” – mówi Piotr Metz. Więcej szczegółów podczas jego prelekcji na Audio Video Show.
PGE Narodowy, sala Studio TV6
Ac Records to wyjątkowe wydawnictwo muzyczne, które istnieje na rynku cztery lata. W tym czasie udało mu się zrealizować dwadzieścia pięć projektów, które ukazały się na płytach winylowych, CD oraz taśmach. O premierowych albumach opowie założyciel, Adam Czerwiński.
PGE Narodowy, sala 137
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Chojnacki - Soundway Acoustics / AGH Kraków
Rozpraszanie dźwięku to, wbrew pozorom, skomplikowany temat regulowany wieloma prawami akustyki i matematyki. Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że rozpraszacze mogą zostać źle zaprojektowane, a ze względu na nieprawidłową konstrukcję mieć np. mocno kierunkowe działanie lub duże pochłanianie, co powoduje nieoczekiwane efekty w ich stosowaniu przy adaptacji akustycznej. Na wykładzie zostaną pokazane podstawowe zasady projektowania i doboru rozpraszaczy do pomieszczenia, a także sposoby ich rozmieszczenia względem źródła dźwięku. Pokazane zostanie również case study różnych rodzajów dyfuzorów ze wskazaniem poprawnie wykonanych konstrukcji.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
Musical detail in the record groove can be measured in the sub-micron range. There is an incredible amount of information in the grooves that we cannot hear unless we can faithfully retrace the grooves in the same manner they were cut by the cutting stylus. What are the important tonearm/cartridge setup factors and how can this be accomplished? Seminar delivered in English but Andrzej Malewicz will be available for clarifications in Polish. Prezentacja w j. angielskim.
PGE Narodowy, Platynowa 3
Prowadzenie mgr inż. Bartłomiej Czubak - NYQUISTA
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 3
Adam Czerwiński zaprosił do studia nietuzinkowych muzyków, by zaprezentowali kompozycje z różnych muzycznych stylistyk. Łączy je perfekcyjne wykonanie i dopracowane w każdym detalu w pełni analogowe brzmienie. Cały materiał umieszczono na dwóch płytach nagranych w prędkości 45rpm.
PGE Narodowy, sala 207
Jeden z najwybitniejszych kolekcjonerów płyt winylowych w Polsce, Mieczysław Stoch opowie o arcydziełach wydawniczych XX wieku i zaprezentuje cząstkę swojej kolekcji.
PGE Narodowy, sala Studio TV3
Dla miłośników czarnej płyty nie lada gratką będzie wizyta Michaela Fremera - dziennikarza amerykańskiego miesięcznika The Absolute Sounds i światowej sławy specjalisty od gramofonów analogowych. Michael Fremer poprowadzi wykłady dotyczące ginącej już sztuki prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2