Lista koncertów Audio Video Show 2020 zostanie opublikowana na cztery tygodnie przed wystawą.
KONCERTY AVS 2019 r.
Sobota, PGE Narodowy, sala koncertowa (konferencyjna), poziom -1
11:30 FONOBO SHOWCASE: Niezależna wytwórnia muzyczna, która stawia na młodych i oryginalnych artystów. Obok działalności wydawniczej oferuje także opiekę managerską, booking oraz współpracę z agencjami organizującymi festiwale w Polsce i za granicą.
znakomity kompozytor i tekściarz. Nazywany jest najbardziej obiecującym wokalistą wśród młodych debiutantów. Karierę rozpoczął w talent show i został finalistą „The Voice of Poland”. W jego dorobku znajduje się już ponad pięćset koncertów. Występował także w spektaklu „Cohen – Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii w Teatrze Buffo i współpracował m.in. z gitarzystką Michaela Jacksona Jennifer Batten oraz synem Gary’ego Moore’a, Jackiem. Jego talent literacki doceniają inni artyści. Kłusowski napisał teksty dla wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej, w tym m.in. dla Ewy Farnej, Dody, Mateusza Ziółko, Tabba, grupy Zouzy oraz Sound and Grace.
debiutuje na polskiej scenie electropopu, ale ze światem artystycznym związana jest od najmłodszych lat. W szkole muzycznej w klasie skrzypiec nauczyła się wrażliwości muzycznej oraz pokory do instrumentu. Jej muzyka jest wypadkową synthpopu, downtempo, muzyki dance i elektronicznej oraz niebanalnych osobowości, z którymi ma przyjemność grać. Nazwana została przez dziennikarzy i krytyków muzycznych debiutem 2018 roku i największą nadzieją eklektycznego, ambitnego popu w Polsce.
młody zespół z Olsztyna zakochany w muzyce retro, wychowany na piosenkach Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej i Anny Jantar. Gra rocka, ale inspiruje się również skrajnościami - muzyką klasyczną, rapem i polskim big beatem. Tworzą z rockandrollowym polotem i mają ucho do chwytliwych melodii. Szturmem wzięli wszystkie konkursy i przeglądy talentów, w których uczestniczyli. Stach śpiewa i gra na perkusji. Jednocześnie! Aga brawurowo zasuwa na basie, a Robert odpowiada za precyzyjne gitarowe riffy. W takim składzie są nie do pokonania. Na scenie dają prawdziwego ognia a ich koncerty nasycone są beztroską energią i dobrą zabawą.
Jego znakiem szczególnym jest niecodzienne poczucie humoru i przejmujące teksty utworów, które sam pisze. Multiinstrumentalista i do tego samouk. Urodzony w Suwałkach, sercem i czynszem związany z Poznaniem. W 2016 roku spełniło się jego marzenie – wydana została płyta "DRAUMA" pod czujnym okiem Pawła Cieślaka z Łodzi, która w dziesięciu niezwykłych utworach przypomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas Swiernalisa. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku otrzymał on nagrodę dla "największej osobowości artystycznej" na Festiwalu Fama. Od tamtego czasu - zajął się budowaniem zespołu i pracą nad nowym materiałem, czego efektem były dwa nowe single " Pergamin" i "Blizny" - ten ostatni można codziennie usłyszeć w radiu Muzo FM, również w wyjątkowej wersji akustycznej.
Czwórka przyjaciół z małej miejscowości, których połączyła miłość do muzyki. Ich akustyczne brzmienie, szczere i pełne uczuć piosenki sprawiły, że szybko powstał wokół nich szum. Pojawiły się zaproszenia na koncerty i festiwale, gdzie zjednywali sobie publiczność swoją pozornie prostą muzyką. W ciągu dwóch pierwszych lat działania zostali m.in laureatami festiwali FAMA, Scyzoryk czy Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych. W 2019 roku weszli do studia, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album. Producentem płyty został NOON, znany jako innowator i wszechstronny artysta, współautor platynowych płyt z Pezetem. W efekcie otrzymaliśmy płytę brzmiącą tak dojrzale, że trudno uwierzyć, że to debiut.
Nowa płyta Limboskiego - „Ucieczka Saula”, wyznacza zupełnie nowy kierunek w twórczości tego artysty. Wcześniej lubował się w vintage'owych brzmieniach, grał solówki gitarowe i raczej stronił o bitów i sampli. Teraz zaserwował nam zupełnie unikalne połączenie avant popu z frapującą elektroniką, a tekstowo osiąga wyżyny poetyckiej wielobarwności. Pobyt w Berlinie dał artyście mnóstwo inspiracji. Przy tym wszystkim Limboski zachował swój styl i charakterystyczny pazur, a melodie wpadają w ucho jak zawsze. W warstwie tekstowej Limboski też odchodzi od sztampy. Liryka miłosnej ballady ustąpiła miejsca realizmowi magicznemu z dominującym motywem wody i podróży.
Trójka muzyków, pozostając w obszarze poezji anglojęzycznej, sięgnęła po dorobek XIX wiecznego amerykańskiego poety i filozofa Henrego Davida Thoreau. To niekwestionowany guru ekologów i ekoentuzjastów, piewca natury i życia w bliskim kontakcie z przyrodą. Materiał w całości został zarejestrowany w lesie nieopodal Muzeum Ziemi Otwockiej, a muzycy poddając się rytmowi natury, grając razem z nią, odczytują jej intencje. Cały materiał jest dialogiem z najbliższą człowiekowi przestrzenią, z jego naturalnym, pierwotnym otoczeniem.
Sanah to jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Zauważona w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Jej miękki, ciepły wokal sprawdza się zarówno w świetnie zaaranżowanych balladach, jak i nowoczesnych, wzbogaconych elektroniką dynamicznych kompozycjach. Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydane w czerwcu 2019 r. „Siebie Zapytasz” – aktualnie jej największy hit - jeszcze bez wsparcia mediów trafiło na szczyt listy Spotify Viral TOP50, serwis Vevo dołączył ją do programu VEVO DSCVR dla najbardziej obiecujących młodych artystów a Tidal dał na okładkę playlisty RISING Polska. Jest niezwykle popularna w serwisach streamingowych audio video – aktualnie zanotowała po milion odtworzeń swoich utworów w serwisie Spotify, jak i na YouTube.
Mix indie rocka, synth popu i elektroniki na światowym poziomie. Grupa działa od blisko dwóch lat i tworzy muzykę, której do tej pory na próżno było szukać na rodzimym rynku. Świeże brzmienie i zaskakujące aranże połączone z mulitinstrumentalnymi umiejętnościami członków zespołu tworzą mieszankę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Aktualnie pracują nad nowym materiałem, którego fragmenty zaprezentują podczas wydarzenia.
Władysław „Gudonis” Komendarek to muzyk, instrumentalista związany z grupą muzyczną Exodus. Każdy koncert Władysława Komendarka to niepowtarzalny spektakl, misterium o dużym ładunku ekspresji i dynamiki. Niepowtarzalny klimat muzyk uzyskuje z łączenia oryginalnej muzyki elektronicznej z dodatkowym instrumentem, jakim jest wokal artysty realizowany w nieznanym języku płynącym, jak gdyby z głębi jego duszy.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Arkadia 2